projekt nr 34

34. Copperpunk


Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Chociaż w zeszłym roku poziom czytelnictwa w Polsce był najwyższy od lat, na razie nie wiemy, czy jest to utrzymujący się trend i dalej wiele jest miejsca na poprawę. Aktywne uczestnictwo w rozwoju literatury jest skuteczną metodą na budowanie i utrzymywanie zainteresowania czytaniem. Z kolei możliwość tworzenia czegoś od postaw i położeniu podwalin pod nowy nurt w fantastyce powinna szczególnie zachęcić do takiej aktywnego udziału.
Chociaż wizja "miedzianego punku" nie byłaby zapewne tak spójna, jak będący tutaj inspiracją cyberpunk, mogłaby jednak podążać ścieżkami jego retro-futurystycznych odmian w rodzaju steampunku czy dieselpunku.
Połączenie estetyki punku i PRLu, z dodatkowym motywem miedzi tworzy potencjał nie tylko fabularny, ale również wizualny, co pozwala sądzić, że koncepcje wykrystalizowane w konkursie mogą po realizacji projektu rozwinąć się w wizje realizowane za pomocą różnych mediów.

Organizacja konkursu powinna umożliwiać udział wszystkim zainteresowanym, ze szczególnym uwzględnieniem debiutujących autorów np. poprzez podział na kategorie wiekowe czy uwzględnianie w ocenie nie tylko sprawności literackiej, ale również oryginalności i spójności przedstawionego świata.
Warsztaty i spotkania powinny być skupione nie tylko na technicznych aspektach tworzenia tekstów literackich, ale także na zagadnieniu światotworzenia, które będzie potrzebną umiejętnością w konkursie.
Ilość uczestników konkursu nie powinna być w żaden sposób ograniczona, nie powinny być również stosowane żadne ogólne ograniczenia wiekowe.
Prace nadesłane na konkurs powinny być opublikowane w Internecie (możliwa jest selekcja pod kątem jakości).
Warsztaty i spotkania powinny trwać w sumie przynajmniej 12 godzin. Warsztaty powinny być skierowane przynajmniej do 20 osób na każde 2 godziny warsztatów, natomiast spotkania powinny umożliwiać udział przynajmniej 50 osób.
Warsztaty i spotkania powinny zostać zorganizowane na terenie przynajmniej dwóch powiatów subregionu legnickiego.

Opis zakładanych rezultatów projektu

Lp. Nazwa i opis rezultatu Planowany poziom osiągnięcia rezultatów (wartość docelowa)
1
2
3
4
5
6

Sposób zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

Charakter konkursu zapewnia pełną dostępność do osób ze szczególnymi potrzebami.
W przypadku warsztatów i spotkań powinny być one organizowane w przestrzeni dostępnej dla osób poruszających się na wózkach.
Warsztaty powinny uwzględniać wystarczającą ilość miejsca, by osoby niezdolne do ręcznego pisania mogły wprowadzać tekst głosowo z użyciem własnego sprzętu, bez przeszkadzania innym uczestnikom. W przypadku wcześniejszego zgłoszenia się na warsztaty osób z ograniczoną sprawnością słuchową, materiały na warsztaty przynajmniej w części posiadać informacje tekstowe.

Koszty merytoryczne

Lp. Rodzaj kosztów Koszty (w zł)
1 Nagrody w konkursie 0 zł
2 Honorarium dla członków jury 0 zł
3 Przygotowanie i prowadzenie strony internetowej 0 zł
4 Organizacja spotkań i warsztatów 0 zł
5 Przygotowanie publikacji nadesłanych opowiadań 0 zł
Suma 1 zł

Koszty promocji

Lp. Rodzaj kosztów Koszty (w zł)
1 Projekt i druk plakatów 0 zł
2 Kolportacja plakatów 0 zł
3 Reklama w mediach społecznościowych 0 zł
Suma 1 zł

Kwota całkowita projektu

32 000 zł